Introducing - Siimu-Jaani talu ja meie selle suve suurüritus

Thursday, July 03, 2014

Olen viimasel ajal tihedalt seotud olnud ühe ürituse korraldamisega. Kuna sügisest hakkan koolis turundust õppima, siis mõtlesin, et praegu oleks hea aeg natukene juba enne praktikat saada. Seega olin lahkelt nõus aitama oma ema, kelle peal põhiline korraldamine on. Tegemist on siis meie talus toimuva suveüritusega, mille teemaks on 1930ndad aastad. Eelmisel aastal toimus samalaadne pidu, kuid siis 20ndad. Aastakümnete esitlemisest üritamegi välja kujundada ühe traditsiooni oma arenevas ettevõttes (kui nii saab öelda).
Peo toimumisajaks on 2. august algusega 15.00. Plaani kohaselt saab üritus tulema suur ja vägev, sest kaasatud on palju esinejaid ning kohal on mitmed eesti muuseumid - näiteks Eesti Jalgrattamuuseum, Eesti Piimandusmuuseum, Ringhäälingumuuseum. Lisaks saab näha stiilset ajastukohast autot Laitse Rallypargist, mis kindlasti aitab kaasa õige meeleolu loomiseks. Terve päev toimuvad erinevad tegevused ning oma käte ja jalgadega on võimalik nii mõningaid asju proovida/valmistada. Lisaks on esinema kutsutud Viljandi Seasaare Näitemängu Selts, Maarja-Magdaleena segakoor, Eesti Idla Selts ja rahvatantsurühm Kaljaan. Muusikat mängivad Margus Põldsepp, Jaanus Jantson ning Marju Varblane. Lisaks on võimalik õppida svingtantsu Tallin Swing Dance Society eestvedamisel.
Isegi selle eest oleme hoolt kandnud, et väikestel lastel meie juures igav ei hakkaks - nimelt on olemas eraldi lasteala, mis on samuti ajastukohane ja pakub kindlasti palju põnevust.
Nagu õigele suvepeole kohane, siis ka meie juurest leiab palju kauplejaid ning söögi-joogi muret ilmselt keegi tundma ei pea. Loteriis osaledes on võimalik omale isegi terve suitsupõrsas võita, mille lahkudes endaga kaasa saab võtta, nii et osalemine kulub igal juhul ära.

Kogu üritust viib läbi päevajuht Janek Varblas, kes hoolitseb selle eest, et laadalised saaks võimalikult palju informatsiooni toimuvast ning ei jääks võõraks ka kohale tulnud külalistega (tantsijad, pillimängijad jne).

Meie Facebooki lehel on käimas ka loosimine, nii et minge vaadake kindlasti järgi: Suur Rahvapidu Siimu-Jaani talus.

Pean ausalt tunnistama, et ka minagi ei uskunud sellesse sündmusesse alguses eriti palju. Ma ei tundnud isegi suurt soovi sinna osalema minna, aga nüüd, kui ma olen iga päev sellega üha rohkem tegelenud, suhelnud esinejatega ja saanud ise väga palju kordi targemaks, usun, et sellest võiks tulla üks suurepärane üritus. Eestis toimub küll meeletult palju üritusi, kuid ma usun, et meie pidu saab olema üks omapärasemaid ja osalenutele kindlasti ka meeldejäävamaid.

Võite lisainformatsiooni saamiseks ka meie kodulehekülge külastada: Siimu-Jaani talu.

Loodan väga, et suutsin vähemalt mõneski teist huvi äratada, sest meie jaoks oleks ürituse kordaminek väga tähtis ning annaks edasiseks tegevuseks kindlasti palju rohkem enesekindlust ja usku endasse.

Ja tänan ka selle eest, kui viitsisite selle läbi lugeda! :)

No comments:

Post a Comment