THE END OF SEMESTER #1

Wednesday, December 16, 2015
Oeh, ma saan lõpuks ometi rahulikumalt hingata! Viimased nädalad on olnud nii jubedalt pingelised, et ma tõesti vahepeal mõtlesin, et ma ei saa oma asjadega hakkama. Kõik koolitööd olid hunnikusse kuhjunud ning vajasid lõpetamist ning samal ajal oli vaja peale koolipäevi ka tööl käia ja nii möödus mul iga kodune hetk ainult õppides. Aga mul on ülimalt hea meel, et ma siiski sain kõik oma asjad tehtud ning eile sain kaks viimast ainet ka tehtud. Üldiselt olen ma isegi täitsa rahul selle semestri hinnetega, kui arvesse võtta seda, et töö tõttu ei ole mul paratamatult aega koolitöödele 100% pühenduda. Ja huvitaval kombel olen kõige õnnelikum oma ainukese kõige nõrgema hinde ehk 3 üle, sest see kujutav geomeetria oli minu jaoks õudusunenägu, aga ma sain selle vähemalt tehtud!

Nii, aga lähemalt teema juurde. Mida siis õpib üks tulevane rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldaja oma esimesel semestril?Esimene semester olid enamasti sellised sissejuhatavaid ained, kevadest läheb juba natuke põnevamaks. Kokku 9 ainet: teadusfilosoofia alused, sissejuhatus erialasse (jah, see on aine nimetus :D), kujutav geomeetria, füüsika, matemaatika, uurimismeetodid, materjaliõpetus, värvusõpetus, joonistamine ja maalimine. Sellist üldist lemmikainet mul see semester välja ei kujunenudki, aga ühtviisi kasulikud olid need ilmselt kõik. Võib-olla kõige huvitavam oli isegi materjaliõpetus, sest minul näiteks ei olnud õrna aimugi, kuidas käib polüestri tootmine (ja ikka tundub see nii ulmeline!)  ja üldse, kõik need kiud ja kangad ja tootmisprotsessid, mina sain igatahes väga palju targemaks. Teiseks kõige suuremamahuliseks aineks kujunes joonistamine ja maalimine, sest seal oli meil alati nii hull tempo peal ja alles eelmine nädal oli mul 10 tööst valmis vaid 6, nii et ma lihtsalt maalisin ja värvisin ja joonistasin kodus, seetõttu ei tulnud kõik need maalid nii hästi välja ka, kui oleks tahtnud. Aga samas olen ma isegi oma 4ga super rahul, sest meil on seal nii palju kunstikallakuga inimesi, et mul tekkisid pea iga tund alaväärsuskompleksid, kui järjekordne maalimistund kätte tuli ja me seal klassis kõik maalima hakkasime :D. Aga üks 5ne aine oli mul näiteks värvusõpetus, kus me õppisimegi värve, nende segamist, millal ja kuidas mingeid värve kanda, saime teada enda värvitüübi ja millised värvid meile sobivad, õppisime kontraste ja värvide mõju jms. Kõige hirmutavamaks tööks oli selles aines kanga maalimine ehk siis pidime kangatüki üks ühele paberile maalima.

Kõige paremini õnnestunud töö :D

Nüüd ootabki ainult sessi lõpus toimuv füüsika eksam ja võib ühe semestri ametlikult läbituks lugeda! Kuid kuna selleni on umbes kuu aega veel aega, siis võin mina juba rahulikult  end koolilainelt välja lülitada ja uueks semestriks jõudu koguma hakata. Ja tegelikult käibki mu peas praegu vaid üks mõte - et mu kõige-kõige suurem jõulusoov täituks! Igaks juhuks seda praegu välja ei ütle, aga ma väga väga loodan, et ülehomme saan teiega oma rõõmu jagada!

Kõigile, kellel veel koolis eksamid ja ettekanded tulemas, soovin ainult jõudu ja edu!! Christmas is comingggg :) :)

No comments:

Post a Comment