ENERGYBITES

Saturday, January 09, 2016
Hei-hei! Mul mõlkus juba paar viimast päeva peas mõte, et teen uuesti neid imehäid "trühvleid", mida eelmisel talvel-kevadel ka paar korda meisterdada jõudsin. Jagasin ka eelmine kord neid siin blogis, aga ehk on see kellegi jaoks midagi uut.

Retsept on väga lihtne (võetud siit). Vaja on vaid 200g datleid, 2sl kakaopulbrit, 3-4sl maapähklivõid, 100g tumedat šokolaadi glasuurimiseks.

Kuna datlid tuleb kas köögikombaini või noa abil hästi peeneks hakkida, siis on hea, kui need on pehmed. Ma tavaliselt leotan neid enne vees sees umbes pool tundi kuni paar tundi. Peale seda lähevad need köögikombainis palju palju kergemini puruks ja kogu protsess läheb sedavõrd kiiremini.

Kui datlid on purustatud (ei ole mingeid väga suuri tükke alles), lisa maapähklivõi ja kakao ning sega kõik ühtlaseks massiks. Ja nüüd jääbki ainult üle väikesed pallikesed vormida ja sulatatud šokolaadi sisse kasta.

Mina panen need "trühvlid" veel külmkappi seisma, et šokolaad kiiremini kõvaks läheks ja külmana on see sisu ka mõnusam.Kes pole veel proovinud, siis soovitan kindlalt! See on nii hea tervislikum snäkk, kui magusaisu peale tuleb :).


No comments:

Post a Comment