WORLD RECYCLE WEEK

Wednesday, April 20, 2016

Paljud on teist ilmselt seda juba kuulnud, aga kes veel ei ole, siis käimas on "World recycle week"! See on kampaania, mille raames H&M kutsub kõiki head tegema ja oma vanu riideid taaskasutama. Täpsemalt tähendab see seda, et kõikides H&M'i kauplustes üle maailma võetakse vastu sinu vanu riideid! Pea 100% nendest riietest lähevad taaskasutusse - kas kandmiseks kellegi teise poolt või ümbertöötlemiseks, mille käigus valmistatakse materjalidest uusi ja trendikaid rõivaid. Selliseid riided tunneb H&M'i kaupluses ära rohelise Conscious sildi järgi ;) . Kampaania idee on imetlusväärne, sest ilmselt väga paljud inimesed ei kujuta tegelikult ettegi, kui palju võib moemaailma tööstus keskkonda kahjustada. Õppides koolis oma erialal, olen ma nii nii mitmeid kordi mõelnud ja imestanud, kuivõrd suur töö on kasvõi ühe särgi tegemine. Kogu protsess kiust kuni valmistoote saamiseni on üsna keerukas ja selle käigus kulutatakse väga palju vett ja energiat ning toodetele värvide/mustrite andmine tähendab väga palju tööd erinevate kemikaalidega, mis kõik ju mõjutab meie keskkonda. Seepärast ongi nii cool, et H&M'i suurune ettevõtte on võtnud enda eesmärgiks inimesi sellest kõigest teavitada ja kutsuma neid mõtlema ning panustama keskkonnasäästlikusse.


Kuna mulle see idee väga väga meeldib, siis kutsun minagi kõiki teid kampaaniast osa võtma. Kevad on ikka suurpuhastuse aeg ja perfektne aeg, et oma garderoobi värskust luua. Ka meil on hetkel garderoobi koristus pooleli. Nädalavahetusel sorteerisime ära Marko riided ning ainuüksi selle 1,5 aasta jooksul, mis me Tallinnas oleme elanud, on tal kogunenud 3 suurt kotitäit  mittekantavaid riideid. See nädalavahetus on minu kord ja ma olen üsna põnevil!

Pluss, boonuseks selle uhke kampaania juures on see, et iga toodud koti eest saad vastutasuks 2 -15% kupongi! Riideid saab H&M'i poodidesse tuua igal ajal ja see ei kesta ainult selle nädala lõpuni (see kestab igavesti! Ma loodan :D ), kuid tavaliselt on ühe koti eest ettenähtud 1 kupong. Nii et võit on suur - puhtam ja organiseeritum riidekapp, topeltkogus sooduskuponge H&M'i toodetele ning mis kõige tähtsam - suur abi muutmaks meie keskkonda paremaks!

Kui keegi soovib veel midagi lisaks uurida, siis H&M'i koduleht aitab alati!

No comments:

Post a Comment