MY NEW HAIR AND 10 REASONS WHY I DECIDED TO CHOP IT OFF

Monday, May 22, 2017Olin oma juuste lõikamisest mõelnud siin juba ikka vähemalt pool aastat ja paar korda vist blogiski maininud, et tahaks kevadeks midagi värsket. Ikka lükkasin seda juuksuriaja panemist edasi ja edasi, ilma suurema põhjuseta tegelikult. Teisipäeval oli jälle üks nendest hommikutest, mil ma pärast kümneminutilist juustekammimist lõpuks närvi läksin, sest juuksed olid ikkagi sassis ja lõpuks otustasin nad ikkagi kinni panna. Võib tunduda küll imelik sellise asja pärast närvi minna, aga tõesti, viimased päevad olid põhimõtteliselt kõik sellised. Ja kohe vannitoast välja astudes kirjutasin oma endisele töökaaslasele, kes Annely Ilustuudios juuksurina töötab, et tahaks tulla juukseid lõikama. Neljapäeva õhtuks oli mul aeg olemas ja läksin sinna kindla teadmisega, et tahan lühikesi juukseid. Lõpptulemusega olen nii super rahul ja kuigi samal õhtul oli veel väga harjumatu peeglisse vaadata, siis nüüd olen ma pigem õnnelik selle vaatepildi üle. Tegelikult oli sellel suurel soengumuutusel põhjuseid palju ja vastus küsimusle, et miks ma oma juuksed ära lõikasin, on järgmine:

1. Need olid kogu aeg sassis
Nagu juba enne mainisin, siis kammimisest ei olnud enam lihtsalt kasu, sest juuksed läksid järgmisel hetkel jälle sassi.

2. Juuksed olid kogu aeg mustad
No tõesti, ma pesin oma juukseid põhimõtteliselt iga teine päev, sest ei saanud lihtsalt kauem olla ilma pesemata. Lisaks nad minu arust üldse ei kuivanudki nagu puhtaks? Iga kord, kui juuksed justkui ära kuivasid, tundsin ma nagu need oleks ikka mustad. Ja mitte juuksejuured vaid nagu legit kogu pahmakas. See oli veider ja ma ei saanud aru, mis seda põhjustab.

3. Ma kandsin neid kogu aeg kinni
Iga kord, kui juuksed lahti kuhugi läksin, kahetsesin seda pärast ja päeva lõpuks olid nad alati kinni. Krunn oli mu parim sõber ja mu mega pikk hobusesaba sai väga palju tähelepanu. Ma tundsin, et nendel pikkadel juustel ei ole väga mõtet, kui ma neist rõõmu ei tunne.

4. Need olid nii katki
Vähemalt nii ma arvasin. Tegelikult sain Britta (juuksur) juures teada, et ainult otsad on katkised. Aga mul oli alati selline tunne, et mu juuksed pole üldse ilusad.

5. Ma tahtsin värskust ja muutust
Alati tekib minu arust enne suve täiega see tung, et tahaks midagi muuta oma välimuses. Soeng on kindlalt üks kõige lihtsam variant ja ma olin nii kaua oodanud, et saaks mingit värskust enda välimusse.

6. Tunnen ennast palju enesekindlamana
Seda ma küll enne poleks arvanud, aga see soeng andis mulle kohe suure boosti enesekindluse suunas. Ma tunnen ennast 10x paremini kui nende pikkade juustega ja me kõik ju teame, et enesekindlus teeb naise seksikaks.

7. Soengu tegemine on lihtsam
Kuigi ma oma pikkade juustega mitte kunagi mingit soengut ei teinud, leian, et lühikestega on see asi palju lihtsam. Aga tõesti peale seda tüütult pikka juustekammimist ei tekkinud kunagi seda tunnet, et oh, võiks täna mingi soengu teha. Never. Mu parim soeng oligi hobusesaba.

8. Juuksed kuivavad kiiremini
Oh lord, kui kaua see juuksepahmakas kuivas mul! Ma ei saanud kunagi enne magamaminekut juukseid pesta, sest need poleks magades ära kuivanud ja suur föönitamise sõber ma ei ole. Ja kui oligi vaja juuksed kiirelt kuivaks saada fööni abil, siis kunagi ei viitsinud ma neid niii kaua föönitada, et need oleks reaalselt kuivad. Nüüd on nii hea!

9. Juuksed oli kogu aeg igal pool ees
See oligi põhjus, miks ma need enamasti kinni hoidsin. Lihsalt jäid ette. Nüüd saan isegi joosta ja trenni teha nii, et ei pea juukseid kinni panema. Vot see on vabadus, haha!

10. Need olid igavad
Pikad juuksed võivad kõlada nagu unitus igasuguste soengute jaoks, aga minu jaoks asi nii ei olnud. Ma lihtsalt ei teinud oma juustega midagi. nad lihtsalt olid. Ei sirgendanud, ei lokitanud, ei teinud punupatse ega vägevaid soenguid. Seetõttu ma ei näinudki nagu vajadust enam nendel. Lühikese soenguga on kuidagi palju ägedam mängida ja isegi kui ma otseselt kuidagi väga ei stiliseeri, on nad ikkagi ilusas soengus ja näevad lahedad välja.


Nii et, kui keegi teist mõtleb ka oma juustega midagi uut ette võtta, siis mina ütlen - tee seda!


I had been thinking about getting a haircut for the longest time now. I even talked about it several times on my blog but still I just postponed the hairdresser's visit on and on for so long. Not even having a good reason for that. So there I was, combing my hair for then minutes straight and finally getting all pissed about it because it just got messy after a few second of being smooth. It was so annoying but all my last hair combing sessions were like that - getting mad in the end and putting my hair up again. So on Tuesday after saying goodbye to few of my nerve cells again, I sat down and wrote to one of my ex co-worker who now works as a hairdresser at Annely Ilustuudio. I got the time on a Tuesday already and I was so excited! I knew I wanted shorter hair and I was so so happy with the end result. It was hard to getting used to it but now I just love it! So to all of you wondering why on hell did I cut off my long locks, here's 10 reasons why:

1. Messy all the time
Like I said before, my hair would just get messy so easily and there was almost no use of combing 
them. 

2. My hair was dirty
I usually washed my hair after every other day but I rarely felt like my hair was clean. It just never dried clean? Like I would let my hair air-dry but I would end up still feeling like my hair was bit greasy. It was weird and I didn't like it. 

3. I always put them up
Every time I'd go out with my hair not being up I'd end up feeling annoyed and eventually I'd put them up on a ponytail or a bun. I just couldn't stand my hair being eeeeverywhere. Now my short hair doesn't bother me at all.

4. They were not pretty
My last hairdresser's visit was ages ago and I had a strong feeling that my hair was broken af. When I heard that was not the case (I only had really broken ends), I still wanted it all gone. I already had the idea of having a bob in my head, so there was no turning  back.

5. I wanted a change
Every year I feel like I need something new and especially before summer. Changing up my look was the easiest and the best option, so I went for it!

6. I feel more confident now
That one I didn't expect. I guess long hair has always been something really feminine and sexy but I actually feel way more confident with my bob. It has changed the way I see myself and I really feel like I could do anything now. I feel so good!

7. Hairdos are easier
Oh boy, I remember how long it'd take me to straighten or curl my hair and that was the reason why I almost never did it. Now it take so much less time and I actually feel like I wanna do it. 

8. Hair dries faster
My hair used to dry sooo long and even when I blow-dried it, it never dried fully. It was just so annoying to wait for it to dry. I never got to go to sleep with wet hair because then they just wouldn't dry completely and I'd end up with this weird "greasy" hair again. 

9. My hair was just e-v-e-r-y-w-h-e-r-e
It was always in my face or got stuck somewhere. It was impossible to be outside with my hair down even when there was just a tiny bit of wind. 

10. They were boring
Even though long hair may sound like the land of opportunities when it comes to hair, that was not the case for me. I never really did anything with my hair, it kind of just was there, you know. I never curled it, never straightened it, never did braids or any other hairdos for that reason. It's so much more fun to play with my bob and even when I don't style it in a particular way, it still looks awesome. 

So, if any of you are considering having a haircut. I say - just do it!

1 comment:

  1. Anonymous25/5/17 22:44

    Lõikasin ka hiljuti enda juuksed lühikeseks ja vaidleks mõnes punktis vastu :D minu puhul vähemalt on nii, et..
    juuksed lähevad mustaks ikka sama kiiresti :D pigem kannan just nüüd juukseid pidevalt kinni, sest just lühikeste juuste normaalselt sättimine on niiiiii tüütu ja raske ja aeganõudev :D. Isegi kinni panemine on raske, sest mingid salgud ei ulatu ju patsi :D ja juuksed on mul nüüd just palju rohkem ees :D Eks see ole täiesti individuaalne :D mul olid terved juuksed ja pooltki mitte nii pikad kui sul varem, aga jah :D Ma otseselt ei kahetse, hea et järgi sai proovitud :) Ja iseenesest sobib ka, aga kurb on see, et lahti ma neid põhimõtteliselt ei kanna, sest nad ei hoia ilusti ja nii ei tunne ma end üldse hästi :(

    ReplyDelete