HOW TO STAY ORGANIZED DURING SUMMER

Thursday, June 08, 2017

Mina olen üks nendest inimestest, kes armastab igasugust planeerimist ja ettevalmistamist igasugusteks asjadeks. Mida rohkem aega planeerimiseks, seda parem. Eriti meeldib mulle see teema just suvisel ajal, kui saab teha igasuguseid toredaid plaane, mida kõik ülejäänud 9 kuud teha ei saa. Pikalt olen otsinud ka ühte ideaalset märkmikut, mida igapäevaselt kasutada saaks ning millel oleks lisaks heale sisule ka hea välimus. Siiani pole aga kahjuks leidnud seda õiget, mille peale tõesti raha tahaks kulutada (sest need märmikud on kallllid!) ja seetõttu tuligi mul idee endale väike DIY märkmik teha. Olin kuskil sügisel ostnud ühe tavalise mustade kaantega, ruudulise sisuga märkmiku, millele tegin uue ümbrise ning pliiatsite, pastaka ja markeritega ka uue sisu meisterdasin. Nüüd on mul ilusti olemas oma isiklik kalender, kuhu märkida kuu sündmusi ning lisaks täiendan järjest oma nädala lehti, kuhu saan igapäevaselt üles kirjutada oma to-do listid ja muu vajaliku.Kuna suvi meil siin Eestis on mega lühike, siis oskusklik planeerimine tuleb igaks päevaks kasuks ja aitab vältida suvepäevade "raiskamist". Minu kõige suurem nipp ongi see, et kõik ideed ja üritused endale märkmikusse üles kirjutada. Kalendrivaade annab sulle hea ülevaate sellest, kui tihedalt su kuu ära on planeeritud ning kuhu saaksin veel mõned plaanid lisada. Lisaks on mega lõbus kaunistada erinevaid päevi erinevate värvide ja joonistustega. See muudab märkmiku täiesti enda omaks ning motiveerib seda ka tihedamini vaatama. Lisaks üldisele plaanide tegemisele on minu jaoks väga oluline, et mul oleks päevaplaan paigas. Mulle meeldib igaks päevaks üle kirjutada asjad, mida ma tegema pean ning neid siis järjest täita ja maha kriipsutada, kui midagi tehtud saab. Selline to-do list motiveerib asju rohkem tegema ning iga ära tehtud ülesanne annab kohe hea ja positiivse tunde.

 

Enda märkmikusse lisasin iga nädala juurde ka sellised lahtrid, kus märgin ära nädala menüü, vee joomise ja muud märkused, mida meeles pidada. Lisaks on suureks boonuseks see, kui märgin ära enda trennipäevad, sest muidu suudaks ma need vist kergelt aina edasi lükata. Minu arust on nii äge muuta oma märkmik võimalikult kasulikuks ning huvitavaks, sest just see motiveerib mind asjaga järjepidevalt tegelema ning aitab mul olla organiseeritud. Olen täilikult selline inimene, kes võib vabal päeval ärgata üles kell 6 hommikul, et kõiki oma to-do listi asju tegema saaks hakata ja terve päev aktiivne olla. Selleks puhuks on see märkmik mul ikka väga suur abimees nüüd ja kindlalt soovitan teilgi endale selline asi kasutusele võtta, kui tahate tunda ennast rohkem organiseerituna ja aktiivsena.


I'm totally one of those persons who loooves to plan every single day. I just like the feeling of having a mission for the day and it helps me to keep going and stay oranized. Especially during the summertime because it's so fun to plan those warm days and dream about all the things ahead. As the summer in Estonia is really short, I think it's important to make plans in advance to avoid "waisting" those rear summer-days.

The best tip for me is to keep a planner or agenda where I can write down all my plans, events and to-do lists. Having all the things written down and seeing them all together, gives me a better overview of my time and this is so important for me. As soon as I feel like I don't know what my doing or don't have any plans, I get stressed and lose motivation to do anything. And that's why my planner is so important to me. I love to personalize it and make it true to myself, writing motivational quotes after every 3 pages or so. I think it's so fun to color code different events and stuff. You can make your personal touch to every single page if you want and this is why I loved to make my own DIY planner. I actually was so close to spending like 25€ on a planner but now that I have my own little helping-buddy, I'm glad I didn't waste my money on that. The DIY version works as good!

On my planner I created month view and week view layouts because I feel like they both have a very different purpose. On my month pages I like to write down all the events, workdays, special days and on my week pages I have my to-do lists. I also added the weekly menu, water tracker and notes section because they are too damn useful. I just love how it all turned out and how much help I can get from such a small thing. If you're like me and you feel lost and stressed about not having a clue what your day is going to look like every single day, I highly recommend to take out your pen and even an old notebook would do to create a really useful and personal planner. Let's make this summer the best yet!

4 comments:

 1. Anonymous9/6/17 10:46

  Super hea idee! See kindlasti aitab täiega eesmärkidel silma peal hoida.
  Nägin, et sa vahetad tööd? Kuhu tööle asud :)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen täiesti nõus!
   Räägin sellest mõnes tulevas postituses, kui asi kindel :)

   Delete
 2. Olen sellist tavalist kalendrikest aastaid omanud ja täitud. Vähemalt selles osas mida mingi päev toob. Dodo linnukese nimekiri on olnud ja see tõepoolest aitab superhästi ennast kokku võtta ning päevast rohkem kätte saada. Praegu on mu elus lihtsalt selline periood kus magan igal ööl 12 tundi. Mõned üksikud väljaarvata. 12 tunnised päevad on aga kohutavalt lühikesed. Eksperimendina see minule sobib.
  Oled Sa sellest leheküljest teadlik? http://tap.nutridata.ee/ Aitab suurepäraselt silma hoida toitumisel, et mis mineraalaineid ning vitamiine saadakse vähe ning sinna ka soovitused missuguseid toiduaineid rohkem tarbida. Ei ole väga vaja ise mõtelda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kusjuures olen isegi vist seda lehekülge kasutanud kunagi, aga ikka väga mitmeid aastaid tagasi, nii et enam ei mäleta sellest väga midagi. Aga aitäh, et selle välja tõid, mulle kulub selline abimees praegu väga ära! :)

   Delete